MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

Navrhování interiérů: Základem úspěchu je empatie

————— Nikdy jsem nechápala, proč je interiérový design často podceňován, nepochopen a démonizován. Proč se zavrhuje jako něco povrchního, bez vlastní hodnoty a s neosobním přístupem. 

Panuje názor, že návrh designéra, či architekta je považován za luxus, který si lidé nepotřebují dopřát. Nebo jej povolávají ve chvíli, kdy jde do tuhého a budoucí majitelé zjišťují, že jejich vysněný byt postrádá celkem hodně z toho, co si původně vysnili. 

Chyby bývají většinou natolik zásadní, že tvorba nového smysluplného konceptu a nové reality nakonec vychází téměř na tolik, kolik by stál profík od samého začátku procesu.

 

Designér vám nepředává jen studii rozmístění nábytku a barevnou paletu. Daleko důležitější roli hrají nehmotné vlastnosti prostoru:

 • velký dřevěný stůl a útulné křeslo v sobě nesou kupu symboliky pro hřejivé vztahy
 • klidný kout vždycky poskytne prostor pro meditaci

  Vzít v úvahu proud času a zároveň hodnoty, které pro něj zůstanou zásadní a důležité. Člověk se z podstaty potřebuje cítit svobodně, nebýt spoután vlastními požadavky, maximalismem a touhou po dokonalosti.

  Během studia Feng Shui a práce na interiérech jsem ve své tvorbě dospěla do bodu, kdy je pro mě důležitější vytvořit domov, který slouží lidem především v nehmotné a emocionální rovině, upřednostňuje blahobyt pocitů a myšlenek, a klade důraz na pohodu, klid a bezpečí.

   

  Empatický designér myslí na emoce v podstatě okamžitě

  I v prázdném prostoru si dovede představit atmosféru, pocity a dojmy, které zrcadlí nitro jeho obyvatel.

   

  Do práce si nosím tabulky, oči a uši 

  Na každý projekt je potřeba dívat se z několika úhlů – z emocionálního, praktického a individuálního.

  • Emocionálně důležité jsou pro nás věci, ke kterým máme vytvořený vztah, připomínají nám určitou osobu nebo událost, na kterou vzpomínáme. Může to být porcelán po babičce, suvenýr z cest, trofej za vyhraný zápas. Posílí naše sebevědomí, vize a plány a touhu něco dokázat.
  • Praktickým hlediskem je kontinuita a logika prostoru. Dostupnost a přehlednost.
  • Individualita každého z nás má být v interiéru na první pohled jasná. Každý jsme při narození získali specifické energie, které utváří naši osobnost. A interiér nám má být podobný. Pro člověka s kovovou energií je minimalistický domov oázou klidu, člověk s dřevěnou energií by v minimalistickém domově trpěl. Výpočty Feng Shui maximálně zpřesní a vysvětlí důvody předložené studie interiéru.

   

  Návrh zdravého bydlení 

  Člověk, který vám bude radit s tolik osobní záležitostí, jako je vaše bydlení, vám musí srozumitelně vysvětlit i důležitost zachování zdraví přírody. Když bere ohled na fakt, jak důležitá je pro nás všechny zdravá planeta, pak pravděpodobně i vám rád navrhne zdravý domov.

   

  Je snazší zaujmout konzumní postoj k životu, pokud vám ale jde o zdraví, hledejte člověka, který:

  • zná škodlivé účinky elektroniky a elektronického znečištění
  • nepoužívá škodlivé barvy a materiály; v žádném případě nepoužívá povrchy s obsahem formaldehydu
  • upřednostňuje přírodní barvy na bázi vosku a olejů
  • na nábytek navrhne povrchy od výrobců, kteří zaručují recyklovatelnost a udržitelnost
  • používá energeticky úsporné zdroje; bere ohled na negativní účinky zářivkového osvětlení
  • navrhne jednoduchou obsluhu třídění a recyklaci odpadů

   

  Proč je zdravý domov tak důležitý

  Aktuální zdravotní statistiky ukazují násobný nárůst postižených ve všech směrech lidského zdraví (alergie, chronická a autoimunitní onemocnění atd.), kde je jednou z příčin i škodlivé prostředí.

  Každý můžeme začít u sebe a chránit nejen sebe a svojí rodinu, ale i celý svět.

   

  Zdravý životní styl není jen bio strava a cvičení, ale i ekologický domov, čerstvý vzduch a sladký spánek.

mindfulhome

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Webdesign by Lucie Novotná 

© Mindful Home 2023 Ι Ochrana osobních údajů Ι Obchodní podmínky