MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

SMYSLNÉ BYDLENÍ #1 DOTEK – Neexistuje to, pokud se nemůžete dotknout

————— Dotek nás spojuje se životem.

Dotek je první smysl, který se vyvine, když se narodíme. Malé děti se neustále dotýkají, a tak věci zkoumají, jejich tělo vlastně cítí a vnímá.

Dotek je prostředek, jakým prožíváme svět. Dává nám pocit empatie, intimity a náklonnosti. V řeči říkáme „to se mě dotklo“, mluvíme o nehmotném a vyjadřujeme tak, že to, a to nám není příjemné.

Pokud se někdy ocitnete ve tmě – dočasně slepí, pak prvním pocitem je úplná panika. Jsme zvyklí vidět svět logicky uspořádaný, oči jsou naše navigace.

Ve tmě se ale velmi brzy probudí naše další smysly. Začneme vnímat zem pod nohama, natáhneme ruku, abychom se dotkli zdi a tím se ujistili, že je to opravdu to, čím to je. Povědomí se okamžitě spojuje s naším tělem. 

 

Když se dotkneme, cítíme, zažíváme, propojujeme se s okolím

Dotek nás uklidní, ujistí nás, že naše podvědomí funguje správně a tělo se zklidní. Bez dotyku začne mysl vytvářet svůj vlastní pocit, jen aby vyplnila prázdnotu a dostáváme se tak snáz do depresí a úzkostí.

Dotek je nezbytný jako sluneční světlo, hraje důležitou roli našeho vnímání. Téměř každý miluje hlazení, masáž a doteky. Malé děti vyžadují dotek neustále. 

 

Najděte si textury pro každodenní život

Pravidlo kvality platí za všech okolností – svůj mozek můžete obalamutit a říkat si, že se vám věci líbí, ale nikdy vaše smysly.

Ujistěte se, že vše, čeho se každý den dotýkáte, vyhovuje vašim smyslům. Od stěn a podlah, po povlečení a nádobí. 

V dnešní rychlé a stresové době je potřeba doteku akutní – nebo by měla být, proto pokud to jde, dotýkejte se různých povrchů, a dávejte při tom přednost těm přírodním.

 

Kvalitní podlaha je základ

V našich nohou máme tisíce nervových zakončení, proto to, co leží pod nohama, má hluboký dopad na naše vnímání místa.

Kámen a mramor cítíte jako pevný, tvrdý a bezpečný, dřevo měkké a teplé, korek přátelský a přírodní. A co nylonový, silonový, nebo plastový kobereček? Jak je budete na dotek vnímat?

 

Syntetické materiály

Syntetické materiály jsou nevyhnutelnou součástí moderního doby. Mají určitou vibraci, zejména když jsou dány do kontrastu: plast proti opotřebenému dřevu, nebo hrubé keramiky na umakartu.

Jejich zapojení do našeho života je nezbytné, ale v důsledku bude trvat ještě dlouho, než začnou existovat dostatečně účinné recyklační mechanismy, aby nás plast nakonec nezahubil.

 

Domov je jako vaše tělo

Je báječné mít doma povrchy a detaily, které jsou vytvořeny tak, abyste se jich mohli dotýkat. Najděte si takové předměty, které každý den používáte, které vás na dotek uklidňují a jsou vám příjemné, protože tyto věci mění váš život k lepšímu.

Při plánování vašeho domova si vybírejte doplňky a materiály dotekem. Zkoumejte, jakou mají strukturu, protože pohled na ně za čas zevšední, ale přitažlivost doteku zůstává.

 

Obklopte se tou nejlepší kvalitou, jakou si můžete dovolit. Pokud vám nejsou věci na dotek příjemné, nebudete je mít rádi.

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Webdesign by Lucie Novotná 

© Mindful Home 2023 Ι Ochrana osobních údajů Ι Obchodní podmínky