MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

Jak vypadá typická konzultace bydlení od poradce Feng Shui

————— V dnešním článku najdete informace, jak může vypadat typická návštěva poradce Feng Shui u vás doma, co vás může čekat za úkoly a jaké změny vám pak mohou do života vstoupit♥.

Pokud uvažujete pozvat si domů poradce Feng Shui, nemělo by to být chápáno jako rozmar. Ani jako chlubící návštěvu, jak úžasný domov klient má. Obojí se mi na začátku bohužel stávalo….

Věřím totiž, že pokud klient touží po změnách, pak pozváním člověka, který opravdu rozumí Feng Shui, činí velký krok k vlastní transformaci ve svém životě. Nicméně docela často se mi stává, že mě ke konzultaci interiéru povolává pouze jeden z páru, v mém případě jen ženy. Muži bývají ke konzultacím a celému oboru rezervovanější a nedůvěřiví. Což je logické, protože Feng Shui prostoru aplikujeme ve velké míře intuitivně, což je nám – jinovým ženám od přírody bližší.

 

Co je Feng Shui

Feng Shui je věda pragmatická, založená na tisíciletém pozorování přírody, výpočtech a tabulkách. To mě zcela fascinuje, protože na otázky dostáváme jasné odpovědi. I když i zde bývá hodně prostoru pro intuici a selský rozum.

 

AHA moment

Největší aha momenty klient zažije, když je v jeho prostředí poukázáno na propojení interiéru s jeho problémy. Tato přímá a vizuální asociace bývá většinou pro klienta potvrzením, že mu Feng Shui může pomoci. Pokud chce něco opravdu ve svém životě řešit a změnit, pak dostane konkrétní kroky, postupy a řešení.

 

Nejčastější problémy, které nám klient sděluje:

 • Necítím se ve své ložnici dobře, něco mi vadí, ale nevím co
 • Potřebujeme mít v obýváku pracovní koutek, ale nevíme, kam ho umístit, aby byl správně a nepřekážel
 • Moje děti mají problémy se spánkem a soustředěním
 • Neustále cítím únavu; nemám energii
 • Neustále cítím stres
 • Nelíbí se mi, jak to máme doma zařízené
 • Potřebujeme dostatek úložného prostoru
 • Chtěla bych si najít partnera
 • Moje kariéra mě nenaplňuje, necítím se dostatečně ohodnocená/ý

 

Před konzultací

Klient připraví půdorys domu/bytu/pozemku s označením světových stran. Současně nahlížíme do map a sledujeme, jak vypadá okolní krajina a všímáme si všeho, co může přímo ovlivňovat kvalitu bydlení našeho klienta.

Pracujeme podrobně s daty narození všech obyvatel, což je důležité pro soulad energií v interiéru.

 

Při konzultaci se zaměřujeme nejčastěji na:

 • kde je situované bydlení
 • jak vypadá okolí 
 • jaký je tvar půdorysu
 • jak vstupuje a proudí energie
 • jaká je kvalita vstupní energie
 • množství nepořádku!!!
 • výběr barev
 • umístění nábytku
 • rovnováha pěti prvků
 • toxicita z elektronických zařízení, elektromagnetická pole
 • poloha WC
 • světové strany

 

Samozřejmě, že se řídíme (vedle tabulek) i intuitivními dojmy, celkovou atmosférou a pohybem slunce v rámci interiéru.

 

Pak se hodně ptáme:

 • jaké jsou vaše plány na další roky
 • je něco, co vám na vašem bydlení nevyhovuje
 • jak se zde cítíte
 • jak důležité jsou pro vás doplňky, detaily a drobnosti a proč je máte, co pro vás představují
 • jak se vám daří v partnerském a profesním životě
 • dotahujete věci do konce

 

Proč jsou otázky důležité?

Někdy se mohou zdát otázky zdánlivě zbytečné, nebo příliš osobní, ale každá otázka pomáhá dostat se na dno emocionálních vrstev, které leží uvnitř domova a uvnitř samotných obyvatel. Některé interiéry mají velké množství emocionálního odpadu. Projevují se jako „strachy – těžké, smutné, staré“ energie, které bývají usazené nejčastěji v rozích a závažně působí na psychickou stránku svých obyvatel. Jako první úkol proto doporučuji terapii prostoru formou čištění interiéru.

 

Občas cítím odpor, nechuť, nebo mlžení určitých souvislostí interiéru se životem obyvatel. To mě vždycky zajímá a mívám tendenci zjišťovat, odkud pochází. Většinou je to oblast, která nejvíc ze všeho potřebuje uzdravit. Opozice je obvykle založena na strachu něco měnit, nebo si jen přiznat realitu. Oblast v interiéru, která nejvíc volá po změně, je symbolicky řečeno jako otevřená rána.

 

Změny

Změny, které provádíme se většinou týkají logiky umístění místností a jejich funkcí, barev, rozložení nábytku, vkládání doplňků, obrázků atd.

Pak nastává období pozorování a vyhodnocování. Někdy je léčení rychlé a okamžité, jindy zdlouhavé a slabší.

 

Následná péče

Klienty bych rozdělila na část, která se s nadšením vrhne do změn ve svém domově – čistí, vyhazují, uklízí, malují atd. Ti se většinou po několika pár týdnech ozvou na další konzultaci a mají zpravidla navazující otázky, zatímco provádí úpravy ve svém domě. Tam bývají výsledky jasné a pozitivní.

 

Ta druhá část bývají klienti, kteří ještě nedospěli do stadia skutečně změnu realizovat, přestože uvnitř vědí, že jim pomůže.

Naučila jsem se to nehodnotit, nebrat si to osobně a zároveň se nestavět do pozice zachránce.

 

Žiji svůj život podle zásad Feng Shui

Od té doby, co studuji učení Feng Shui a řídím se jeho principy, žiji svůj život snů. Můj pohled na něj se změnil: vím kdo jsem, co mě činí šťastnou a co chci v životě dělat.

 

Žiji ve spokojeném vztahu, ve fungující rodině, bydlíme v krásném domě s milovanou zahradou. Pravidelně čistím a vyhazuji skříně, minimálně jednou za rok maluji. Poslouchám pozorně svoji intuici, která mi napovídá, kde a kdy je vhodné provést změny.

 

Každý rok zveme na Silvestra kupu našich přátel, ti už mají rituál a chodí po domě a ukazují, co se u nás za ten rok zase změnilo:-).

 

Domov žije s vámi

Váš domov by se měl vyvíjet stejně, jako se vyvíjíte vy. Moje intuice už je tak vycvičená, že mi sama říká, co bych měla v domě udělat – představit si to můžete takto: např. v hlavě se mi zrodí myšlenka na přesunutí pracovního stolu na jiné místo. Čím víc o nápadu přemýšlím, tím víc se ujišťuji, že je to správné řešení. Pak je ale potřeba jít do akce a stůl skutečně přesunout. Nezůstat na půli cesty, jen s myšlenkami na přesunutí. To pak nefunguje a věci se nepohnou a nevyřeší.

 

Váš poradce – vaše zrcadlo

Je velice důležité vědět: pokud si budete hledat svého poradce Feng Shui, vždy se předem podívejte na to jak žije a zda se mu daří. Podle toho poznáte, jak dobře zná svoji profesi a jak umí uskutečňovat to, co potřebuje. Můžete se také lépe rozhodnout, zda budete při posuzování vašeho interiéru na „stejné vlně“.

 

A poslední – nejdůležitější rada!

 

Pokud žijete spokojený život a nemáte potřebu cokoli měnit, neoslovujte Feng Shui experty s vírou, že váš domov bude ještě krásnější a zdravější. I kdyby byl váš domov zařízen proti všem pravidlům Feng Shui, ale vy jste se cítili spokojení, pak nikdy nezasahujte do vašeho prostoru.

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Webdesign by Lucie Novotná 

© Mindful Home 2023 Ι Ochrana osobních údajů Ι Obchodní podmínky