MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

Mindfulhome

#Čteme energie v prostoru – Obývák v energii vody

————— Obrázek útulného koutu v obýváku, který jsem pro vás tentokrát vybrala, na mne působí dramaticky, noblesně a přísně.

 

Čím to je?

Převaha černé barvy, která ve Feng Shui patří k energii vody, vyvolává v lidech pocity temnoty, depresí, úzkosti a pasivity.

Pojďme si rozebrat jednotlivé kusy nábytku a doplňků a povědět si, jak na nás z pohledu Feng Shui působí a jak nás ovlivňují.

 

Sedačka

Základem aranžmá je moc hezká sedačka z měkkého, jemného materiálu. Možná ze sametu, nebo alcantary.

Na dotek bude velmi příjemná – hladivá, hebká a měkká. Všechny materiály, které mají chlup a které na omak hřejí, patří k energii ohně. Přestože má sedačka černou temnou barvu, na pohled nepůsobí nijak tvrdě a studeně, vyvažuje to materiál s chloupky. Kdyby byla z hladké, lesklé kůže, obývák by už působil přísně a v kontextu s ostatními doplňky ostře a depresivně.

 

Proč cítíme takovou dramatičnost?

Je to vysokým kontrastem mezi velkou plochou obrazů s černými rámy a bílou zdí.

 

Měkká deka

Ke zjemnění kompozice nám hodně pomáhá měkká, pravděpodobně žinylková deka v medových, teplých tónech energie země. Ta dodává kompozici hřejivost a stabilitu.

Spolu s kobercem s vlasem v podobné barvě, jen snížené sytosti, vyvažují poměr mezi vertikálou studených barev a horizontálou barev teplých. Proto celá kompozice působí harmonicky. Deka je pomyslný průsečík horizontály a vertikály.  Je nastylovaná vertikálně, aby pozvedávala energii ze země vzhůru a zvedala tak celý prostor, aby nepůsobil příliš staticky a těžce.

 

Obrazy na stěně

Pozvednout koncept útulného obývacího pokoje v temných barvách, pomáhají obrazy na stěně, umístěné převážně vertikálně. Vertikály vedou energii vzhůru.

 

Doplňky

Konferenční stolek má subtilní nožky, aby pocitově nadzvedávaly tíhu kamenné desku. V jiném interiéru by to nebylo tak zásadní, ale v našem případě je hranice mezi stabilitou a tíhou kompozice velice tenká

Subtilní křeslo v medové barvě je jemný doplněk a s lehkostí pozvedá celý interiér.

Zelená květina dodává místnosti život a čerstvost.

 

Pro koho?

Pro lidi, kteří mají rádi dramatičnost, noří se často do svých myšlenek, vyhledávají temnotu a klid. Mohou občas padat do depresí a úzkostí. Ale i pro ty, co mají rádi extravaganci a tajemno.

Pokud se vám líbí temný interiér, vždycky ho vyvažujte měkkostí materiálů s chlupem, nebo s jemnou strukturou a hřejivým povrchem.

Protože ani v přírodě, ani v interiéru nebývá žádoucí převaha jednoho prvku. Poměrně brzy se pak projeví určitým nedostatkem v běžném životě, například ztrátou radosti a vášně.

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Mysl. Tělo. Domov.