MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

Mindfulhome

#Čteme energie v prostoru – Obývák v energii ohně

————— Dnešní povídání bude převážně o energii ohně. 

Energie ohně je radostná, veselá a příjemná – užíváme si s přáteli, smějeme se, jsme bezstarostní a v pohodě. 

 

Květy a květinové motivy

Na obrázku vidíme převážně motiv květů, které řadíme k energii ohně. Vyvolávají v nás emoce plné romantiky, něžností a lásky. Vnáší do interiérů radost a vášeň.

Koberec s chlupem

Chlupatý, měkký koberec patří k energie ohně – cokoliv je na omak měkké a hřeje, patří k energii ohně. Energie ohně nám navozuje pocit tepla a útulnosti, veselé hravosti. 

 

Měkká sedačka

I hebká, měkká sedačka v barvě růžovo-pudrové patří barvou a materiálem k energii ohně. Doslova nás láká k usednutí a vychutnání si třeba skleničky vína, udělat si pohodičku, užít si každou chvilku.

 

Konferenční stolky 

Do celého konceptu měkkých a hřejivých materiálů nezapadá konferenční stolek ze skla a kovu. Horní prosklená deska se z našeho úhlu pohledu zřejmě hodí, protože působí nenápadně a neruší. Ale ve skutečnosti stolek působí tvrdě a ostře. 

Konferenční stolky se skleněnou deskou nepatří mezi mé oblíbence, působí křehce a vyvolávají obavy, že stolek spadne a rozbije se. Což se mi mimochodem už stalo. A břinknutí kdykoli něco postavíte na desku, není citlivému uchu příjemné.

Stolek má kovové nožky a jako celek patří k energii kovu. Ta se s energií ohně nemá příliš v lásce, proto spolu na oko neladí. 

Bílý kulatý plastový stolek patří k energii kovu a v kontextu s ostatním zařízením nepůsobí extra zajímavě. Vyvolává dojem, že se v interiéru ocitl omylem. K ostatnímu zařízení se nehodí, protože má studený, hladký povrch a přísný tvar. Náš interiér má naopak působit ležérně a neuspořádaně – jakoby vše bylo ledabyle poházeno. 

 

Podlaha

Podlaha barvou i materiálem patří k energii země a spolu s ohněm harmonicky souzní a vytváří společně příjemné a útulné bydlení.

 

Obývák jako celek

Celý obývák působí příjemně, má potenciál zlepšit náladu, dodá svým obyvatelům radost a hřejivost.

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Mysl. Tělo. Domov.