MINDFUL HOME

MINDFUL HOME

Co je to Feng Shui?

————— Jelikož v poslední době trávíte tolik času doma, potřebujete se zde cítit emocionálně i fyzicky dobře. Najednou vidíte okolo sebe věci, kterých jste si dřív ani nevšimli. Překáží vám, nelíbí se vám, rozčilují vás. 

Postupně víc a víc zaměřujete pozornost na negativa vašeho bytu, ale nedokážete přesně vystihnout, proč se vám nelíbí. Je to psychologie prostoru – pomalá, ale silná energie, která působí na vaše podvědomí a smysly. 

 

Emoce a pocity, jaké cítíte v prostoru, popisuje a vysvětluje Feng Shui – učení, které vychází z pozorování zákonitostí v přírodě a koloběhu života.

 

Jsme součástí přírody

Abychom mohli žít a být zdraví, potřebujeme nejen potravu, ale i vhodné prostředí, které nás obklopuje a podporuje. Feng Shui není jen systém rozmístění nábytku – je to souhrn informací o toku energie v krajině, o energii člověka a jejich vzájemného působení.

Poznat energie, které volně proudí všude okolo vás, je prvním krokem k porozumění celého systému fungování Feng Shui. Základní pravidla pěti energií platí ve vesmíru i v malém bytečku, fungují univerzálně a jejich znalost vám může o vašich pocitech ledacos vysvětlit.

 

Domov je místem harmonie a podpory

Mnoho z vás přemýšlí a zabývá se podobou svého domova, podvědomě si zde přejete prožívat klid, cítit zázemí, hojnost a spokojenost. Doma jste proto, abyste čerpali energii, nechcete se zde hádat, být naštvaní a frustrovaní.

A domov vás může podpořit v čemkoli….

 

Feng Shui je obecně systém, který říká, jak být v souladu s prostředím a všemi věcmi okolo. Ve skutečnosti nám vnější svět zcela na rovinu zrcadlí ten vnitřní.

 

Já osobně chápu Feng Shui jako zaměření pozornosti na přítomnost a sledování pocitů, jejichž prostřednictvím nám naše nitro předává vzkazy.

Všímejte si všech drobností, které vás obklopují, protože i maličkost může zásadně ovlivnit váš život. Neberte byt jen jako schránku k přespání a hygieně, ložnici jako odkladiště zbytečností a chodbu, jako parkoviště pro kolo.

Rozmazlujte se a obklopujte věcmi, které máte rádi a dělají vám radost. Přestože energie není vidět, pocity, kterými vám tělo sděluje, jak se cítí, můžete víceméně sledovat a vyhodnocovat neustále.

Přemýšlejte o světle. Světlo vám dává radost a dobrou náladu. 

Vyhodnocujte. Materiály, struktury a barvy, kterými se obklopujete. Mají blízko k přirozenému, nebo jsou umělé, a tím pádem neživé?

 

Svět kolem nás nebývá vždy sluníčkový.

Když se ale naučíte vnímat své pocity skrz energie Feng Shui, můžete získat další kolečko do skládačky zdravého přístupu k životu.  A zároveň získat přesné nástroje k pozvednutí svého Já.

Tvořím bydlení se všemi smysly,  protkávám jej nitkou Feng Shui, pro harmonii duše i těla.

Provedu vás po různých koutcích a zákoutích vašeho domova.

S citem pro krásu a jednoduchost. 

Líbivě, lehce, lahodně.

PŘEČTĚTE SI

Mindful Home

SMYSLNÉ BYDLENÍ #4 CHUŤ

————— Chuť má mezi smysly privilegované místo. Je to vjem, za jehož potěšení jsme schopni zaplatit spoustu peněz a věnovat mu ohromné množství

Mindfulhome

Feng Shui: Akupunktura prostoru

————— Jakýkoli zásah do interiéru v podobě přestavby, nebo jen nové barvy na stěnách, otevírá energetické kanály a mění kvalitu toku energie chi.

Mindfulhome

Chcete omládnout? Pak si ukliďte.

————— Ve světě energií je nepořádek výrazem pro něco negativního, co se pomalu ale jistě zanáší do našich životů. Jsme energeticky spojeni s celým

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

Webdesign by Lucie Novotná 

© Mindful Home 2023 Ι Ochrana osobních údajů Ι Obchodní podmínky